اجزاء مختلف گیتار

آموزش گیتار

اجزاء مختلف گیتار :

  1. سردسته .

بسته به نوع گیتار ممکن است 6 یا 12 کوکی داشته باشد . این قسمت جاییست که شما زمان زیادی را برای کوک کردن گیتار خود برا ایجاد صدای دلخواه میکنید.

  1. کوکی ها .

به ازای هر سیم گیتار یک دسته کوک باید وجود داشته باشد .با پیچاندن کوکی هر سیم طول سیم کوتاه یا بلند میشود که باعث تغییر صدای سیم میشود.

  1. تیغه سردسته .

تیغه سردسته برای نگهداشتن و جدا کردن سیم های گیتار از همدیگر به کار میرود.

  1. دسته گیتار .

دسته گیتار شامل فرت ها و فواصل بین آن ها میباشد که به مجموقه آنها Fretboard گفته میشود, که شما اگر راست دست هستید با دست چپ و اگر پئ دست هستید با دست راست باید انگشتان دست خودتان را برروی قسمت های میانی فرت ها قرار دهید.

  1. بدنه گیتار.

بنه گیتار از چوب ساخته میشود. برخی از انواع چوب مورد استفاده در بدنه گیتار چوب قرمز هند، ماهان، سایپرس و… می باشد .اندازه بدنه گیتار بسته به نوع آن مثلا در کلاسیک ها کوچکتر و در مورد گیتارهای آکستیک بزرگتر میباشد.

  1. روزنه صدا.

روزنه صدا جاییست که صدا از آن خارج می شود.

  1. پل .

در انتهای سیم های گیتار پل به همراه یک تیغه سیم های گیتار را نگاه میدارد . زمانی که میخواهید سیم های گیتار را تعویض کنید از سالم بودن و تمیز بودن تیغه و پل اتمینان حاصل فرمائید .

برای اطلاعات بیشتر به آدرس ذیل مراجعه فرمائید : https://cafeguitar.ir/product/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84%DB%8C-%DA%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D8%A7%D9%88%D9%84/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی محصولات