آموزشگاه موسیقی پرنیان

آموزشگاه موسیقی پرنیان

مدیر مسئول: پوریا پاکشیر

آموزش کلیه سازهای سنتی
آموزش آواز ایرانی، سلفژ و صدا سازی
آموزش موسیقی کودک ، ارف – شول ورک
برگزاری کارگاه های نظری و شنیداری فرم در موسیقی، درک ریتم، شناخت آوازها و دستگاه ها…
همکاری با اساتید مجرب موسیقی :

– علی بهرامی فرد : مدرس ساز سنتور و آهنگسازی
– صادق شریعتی : مدرس تمبک
– حسین اوجی : مدرس تار، سه تار، تئوری موسیقی و‌ سلفژ
– حمیدرضا اوجی : مدرس سنتور و مسئول دپارتمان موسیقی ایرانی و تربیت شنوایی
– مهدی فردین : مدرس ساز کمانچه و سه تار
– مجتبی حسن پور : مدرس آواز ایرانی
– مسعود جهانبزرگی : مدرس ساز دف

معرفی اساتید :

جناب آقای یوسف متأله استاد تار و سه تار
یوسف متأله متولد سال ۱۳۶۵ ، فعالیت خود را در موسیقی از سال ۱۳۸۱ آغاز کرد، سپس در سال ۱۳۸۵ تحصیلات خود را در رشته موسیقی ایرانی در دانشگاه گیلان در مقطع کارشناسی آغاز کرد. در دانشگاه گیلان ردیف موسیقی ایرانی، مبانی عملی و تئوری موسیقی ایرانی و نوازندگی مقدماتی پیانو و تمبک، سلفژ ، دشیفراژ، تربیت شنوایی را نزد آدین علیا نسب، بهرام جمالی، مهدی علومی، احد صیانتی، شایا اسدی، نرگس ذاکر جعفری و…آموخت. در همان زمان برای تکمیل دوره آموزش در تهران نزد استاد مجید کیانی مبانی ردیف و نزد استاد مسعود شعاری و حمید سکوتی نوازندگی سه تار را فرا گرفت. دوره کارشناسی را با پایان نامه کوارتت زهی به همراه سه تار به پایان رساند. با پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه هنر تهران این مقطع تحصیلی را آغاز کرد. در این مقطع نزد استاد شریف لطفی نت نوازی و آهنگسازی، نزد استاد محمدعلی کیانی نژاد ردیف آوازی، نزد استاد داریوش طلایی ردیف دوره عالی را آموخت و با پایان نامه نت نگاری تحلیلی و بررسی تطبیقی ردیف های استاد رضوی سروستانی و استاد محمود کریمی دوره کارشناسی به پایان رساند. لوح تقدیر مفاخر شیراز، مقام اول جشنواره موسیقی شیراز با گروه باران ، برگزاری کنسرت های مختلف در شیراز و کنسرت با استاد مونس شریف اف و گروه باران از جمله افتخارات و فعالیت های وی می باشد.

‌جناب آقای حمیدرضا اوجی مدرس سنتور و مسئول دپارتمان موسیقی ایرانی و تربیت شنوایی
حمیدرضا اوجی فراگیری موسیقی را بصورت حرفه ای از سال ۱۳۷۸ آغاز نموده و به مدت پانزده سال به فراگیری ساز سنتور نزد دکتر مسیح افقه پرداخته است. فراگیری ردیف موسیقی ایرانی و آشنایی با مکتب سنتورنوازی استاد پایور حاصل این فصل از آموزش وی میباشد. اوجی شیوه های سنتور نوازی و مبانی بداهه نوازی را نزد استاد علی بهرامی فرد فرا گرفته است. وی همچنین از محضر استاد روزبه رحیمی نیز بهره مند گردیده است. ردیف آوازی به روایت استاد رضوی سروستانی را نزد استاد مجید روزیطلب آموخته است و دوره های سلفژ ( پرورش شنوایی) را نزد اساتید محمدعلی میری و علی رادمان گذرانده است. همچنین دوره هایی از نوازندگی تمبک را نزد مسعود تورع و دوره های درک ریتم را نزد استاد نوید افقه گذرانده است. وی تا کنون با گروههای مختلفی همچون ارکستر معاصر پارس به رهبری آقای علی رادمان همکاری داشته است و در جشنواره های مختلف گروه نوازی شرکت نموده است. حمیدرضا اوجی از سال ۸۶ به آموزش سنتور و پرورش شنوایی در آموزشگاههای مختلف پرداخته است و هم اکنون مسئول دپارتمان موسیقی ایرانی و دپارتمان پرورش شنوایی در آموزشگاه موسیقی پرنیان میباشد.

جناب آقای مجتبی حسن پور مدرس آواز ایرانی
خواننده گروه موسیقی ایراهستان
از سال ۸۸ به طور حرفه ای در زمینه آواز نزد استاد ملاحسینی شروع به کار کرده اند و زیر نظر استاد علی جهاندار فعالیت خود را ادامه دادند. حسن پور در کارگاههای آواز استاد محمد معتمدی حضور داشته است. از جمله فعالیت های هنری ایشان:
– حضور در جشنواره فجر سال ۸۹
– کسب مقام اول در جشنواره فجر سال ۹۱ همراه با گروه ایراهستان
– اجرای کنسرت در خارج از کشور در فروردین ماه ۹۵ در شهرهای سارایوو، موستار و زنیستو
– اجرای کنسرت های لمس مهتاب، جان جهان، کوچ خورشید، گریه بید، بیان شوق، شب فراق و کنسرت های محلی که در چند سال گذشته برگزار شده است. از سال ۹۰ در آموزشگاههای نیسان، نماهنگ و خانه فرهنگ تدریس خود را آغاز کرده است.

جناب آقای صادق شریعتی مدرس تمبک
صادق شریعتی از کودکی با موسیقی انس گرفت و نواختن تمبک را نزد استاد علی رضا کواری آغاز کرد و همراه با گروه مهر اجراهای متعددی داشت.
شریعتی نواختن تمبک را نزد استاد نوید افقه ادامه داد و دوره های مبانی درک ریتم را نزد ایشان گذراند.
وی در سال ۱۳۸۵ در رشته زبان و ادبیات فارسی مشغول به تحصیل شد. در جشنواره تولیدات هنری آموزشگاههای سراسر کشور مقام نخست را کسب کرد و در گروه های متعددی از جمله گروه باران، گروه کوبه ای مهر ، گروه بامداد و‌ همچنین ارکستر معاصر پارس عضویت داشته است.
در سال ۱۳۸۹ طرح ساخت سازهای پلیمری را به عنوان اختراع ثبت کرد که نتیجه آن ساخت تمبک پلیمری است که تاکنون اجراها و ضبط های متعددی را با این ساز انجام داده است. وی همچنان در حال پژوهش بر روی ساختمان ساز و مبانی درک ریتم و ایقاع می باشد.

آقای مسعود جهانبزرگی مدرس ساز دف
نوازندگی ساز دف از سال ١٣٧٨ نزد استاد عليرضا كواری استاد بيژن كامكار و استاد حسين رضايی نيا
نوازندگی سنتور نزد استاد مسعود شناسا از سال ١٣٨٨
كارشناسی موسيقی از دانشگاه هنر شيراز (سوره)
سرپرست گروه كوبه ای “تَنَن” و گروه برگزيده بخش كوبه ای در نهمين جشنواره موسيقی استان فارس سال ١٣٩٦
بدست آوردن جايگاه نخست به همراه گروه باران در نهمين جشنواره گروه نوازی استان فارس سال ١٣٩٦ بدست آوردن جايگاه دوم به همراه گروه باران در جشنواره گروه نوازی استان فارس سالهای ١٣٨٩،١٣٩٠
بدست آوردن جايگاه نخست به همراه گروه باران در جشنواره گروه نوازی استان فارس سال ١٣٩١
كنسرت به همراه اركستر معاصر پارس به رهبری استاد علی رادمان ١٣٩٠ تالار حافظ ١٣٩٢ تالار احسان ١٣٩٤ تالار وحدت
كنسرت در جشنواره موسيقی فجر تهران برج ازادی به همراه گروه باران سالهای ١٣٩٣،١٣٩٤
كنسرت در جشنواره موسيقی فجر به همراه گروه باران در سالهای ١٣٩٣،١٣٩٦

سركار خانم پريسا يزدان پور مربي موسيقی كودک با رويكرد ارف – شول ورک
موسیقی را از سن ۱۰ سالگی با ساز سه تار نزد جناب آقای امير نوژن و سپس آقای محسن آهنگیان شروع کرد. بعد از آن به یادگیری ساز پیانو نزد آقای هادی اوجی، و خانم گالینا املچنکو ، آقای احسان شکرالهی و سرکار خانم آرپينه ایسرائیلیان پرداخت.
بعد از گذراندن دوره مربی گری ارف نزد جناب آقای مهرزاد فروزان تدریس موسیقی کودک را از سال ۹۴ در مدارس و آموزشگاه های موسیقی به دو زبان فارسی و انگلیسی شروع کرد.
وی دوره مبانی تئوری و تاریخ موسیقی را نزد آقای امين آقایی و خانم گالینا املچنکو ودوره سلفژ را نزد آقای علي رادمان گذراند. ايشان در حال حاضر ، مشغول به تدريس پيانو كلاسيك و موسيقي كودك در دپارتمان موسيقي مدرسه بين الملل مهرتابان و ديگر آموزشگاه هاي شيراز هستند.

سرکار خانم سارا اقبال پور، مربی موسيقی كودک با رويكرد ارف – شولورک
سارا اقبال پور تدریس به کودکان را از سال ۹۳ آغاز کرد و بعد از گذراندن دوره مربی گری ارف نزد جناب مهرزاد فروزان تدریس موسیقی کودک را در مدارس و آموزشگاه های موسیقی شروع کرد.
برای تکمیل دانسته های خود دوره تربیت مربی موسیقی کودک آدمک را در تهران گذراند.
وی مبانی نظری موسیقی کلاسیک غرب ، تئوری موسیقی و آهنگسازی را نزد جناب سهند شکرزاده آغاز نمود و در فراگیری آواز دستگاهی ایران از اساتیدی چون مجتبی عسگری بهره نموده است .
او همچنین در اجراهای داخل و خارج ایران به عنوان خواننده فعالیت داشته است. كلاسهای ايشان روزهای شنبه ،دوشنبه و پنجشنبه در موسيقی پرنیان تشكيل می شود. براي اطلاع از كلاسهای ايشان با دفتر آموزشگاه تماس بگيريد.

سر کار خانم المیرا مردانه:، ارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه شهیدبهشتی
فراگیری مبانی موسیقی ایرانی و ساز کمانچه نزد اساتید ؛ اردشیر کامکار ، سیامک جهانگیری، شروین مهاجر، سامر حبیبی و محمد مقدسی
گزیده فعالیت ها: کسب مقام نخست نوازندگی در دو دوره جشنواره جوان، همکاری در آلبوم های فصل باران، ایران هنگام کار است، حزان، مجموعه تصانیف عارف قزوینی ،باغ برهنه، سرو بالا، در گیسوی او پیچید و چند آلبوم در دست انتشار…
اجراهای متعدد در داخل و خارج کشور از جمله انگلستان، استرالیا و….
و نیز فستیوال های صوفی ( هندوستان) ، للانشاد ( الجزیره) ، ترانه های شرقی ( ازبکستان)

آموزشگاه موسیقی همساز نشانی : شیراز، فرهنگ شهر، بین کوچه ۴۰ و ۴۲، بعد از بانک مسکن، پلاک ۳۷

آموزشگاه موسیقی همساز شماره تماس : ۳۶۳۲۸۱۷۵ – ۰۷۱

آموزشگاه موسیقی همساز اینستاگرام : hamsaz_music_institute

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *