۷ اشتباه معمول هنگام خرید اولین گیتار

اشتباه شماره ۱ دریافت صدای اشتباه – کلاسیک ، صوتی یا الکتریکی؟

هنگام خرید گیتار ۳ انتخاب اصلی صدا دارید:

رشته نایلون کلاسیک
رشته فولادی صوتی
برقی
بسیاری از مردم بر این باورند که بهترین انتخاب این است که از گیتار آکوستیک استفاده کنید و به یک گیتار الکتریک برسید. با این حال ، فکر می کنم اولین گیتار شما باید متناسب با سبک موسیقی باشد که از شنیدن آن لذت می برید.

اگر AC / DC ، Green Day یا Foo Fighters را می پسندید ، برای به دست آوردن صدای دلخواه خود واقعاً به یک گیتار الکتریک احتیاج دارید. اگر جک جانسون ، بن هارپر یا تیلور سویفت را دوست دارید ، یک گیتار آکوستیک می تواند گزینه خوبی باشد. گیتارهای زهی نایلون برای موسیقی فلامنکو ، موسیقی کلاسیک و بسیاری از موسیقی های سنتی عالی به نظر می رسند.

با گفتن این موارد ، اگر این برای کودک زیر ۱۲ سال است ، ما معمولاً یک رشته نایلون را توصیه می کنیم زیرا فشار دادن رشته ها به پایین برای آنها راحت تر است. برخی از کودکان می توانند دستان سخت تری نسبت به دیگران داشته باشند ، بنابراین اگر شما کودکی خشن و لنگ دار دارید ، ممکن است آنها بتوانند رشته های فولادی را زودتر از حد معمول اداره کنند. برای اطلاعات بیشتر به راهنمای خرید ما برای انتخاب گیتار برای کودک مراجعه کنید.

اگر مطمئن نیستید چه نوع گیتار برای شما مناسب است ، فقط به موسیقی فکر کنید که دوست دارید بیشتر از همه به آن گوش کنید و با ما تماس بگیرید یا با ما ایمیل کنید. ما به شما یک توصیه شخصی می دهیم.

 

اشتباه شماره ۲ گرفتن اندازه اشتباه

این چیزی است که بسیاری از مردم اشتباه می کنند. گیتارهای الکتریکی بسیار کوچکتر از گیتارهای صوتی رشته ای استیل و گیتارهای کلاسیک رشته ای نایلون هستند ، در واقع بیشتر مردم می توانند از آنها استفاده کنند ، اما لازم است وزن اضافی را در نظر بگیرید. یک گیتار الکتریک می تواند ۵-۶ کیلوگرم وزن داشته باشد که تحمل آن برای کودکان دشوار است. ما به طور معمول توصیه می کنیم کودکان حداقل ۱۳ سال قبل از اینکه یک گیتار الکتریک را امتحان کنند ، باشند ، اما این یک تعمیم است و بعضی از کودکان (گاهی اوقات تا ۱۰ سالگی) خوب هستند. هر کودکی متفاوت است و برخی از کودکان ممکن است در سنین پایین توانایی این کار را داشته باشند ، بنابراین اگر کودک خود را نسبت به سن خود کاملاً قوی می دانید ، مطمئناً سراغ برق بروید. ما طیف گسترده ای از اندازه ها را در محدوده سطح ورودی خود داریم. اندازه صحیح با توجه به قد ، سن بازیکن و در بعضی موارد جنسیت به طور دقیق تعیین می شود.

 

اشتباه شماره ۳: خرید گیتار با تارهایی که خیلی بلند و نواختن آنها سخت است

استرینگ اکشن یکی از نکات مهم برای داشتن گیتار نواختن آسان است. ساده ترین راه برای درک عملکرد این است که فقط اندازه گیری شکاف از پایین رشته تا بالای گوزن است و در گوزن ۱۲ (پینت نیمه راه رشته) اندازه گیری می شود.

برای یک مبتدی ما اقدام به این موارد را توصیه می کنیم:

گیتارهای برقی ۲-۲٫۳ میلی متر
گیتارهای صوتی ۲-۲٫۷ میلی متر
گیتارهای رشته ای نایلونی ۳-۳٫۶ میلی متر
یک مسئله معمول در مورد اکثر گیتارهای رشته ای نایلونی سطح پایین این است که گردن ها معمولاً با استفاده از بخشی از میله فلزی به ضخامت چند میلی متر برای صاف نگه داشتن گردن ساخته می شوند (نمی توانید این میله را ببینید گردن).

ما دریافتیم که این نوع ساخت و ساز پس از حدود ۶ ماه منجر به خم شدن گردن (یا خم شدن) می شود. متأسفانه با روش سنتی راه ساده ای برای تنظیم مجدد آن به حالت معمول وجود ندارد – وقتی خم شد نوبت به تهیه گیتار جدید می رسد! این امر ما را به سمت طراحی مجدد گیتارهای کلاسیک برای استفاده از میله خرپا سوق می دهد. میله خرپایی نمونه بسیار قویتری از میله ای است که در ساخت سنتی استفاده می شود ، اما مزیت اصلی آن قابل تنظیم بودن آن است. بنابراین اگر در آینده گردن شما شروع به خم شدن می کند به راحتی می توان آن را دوباره به شکل صحیح تنظیم کرد. در اینجا راهنمای ما برای تنظیم میله خرپای شما وجود دارد.

 

اشتباه شماره ۴: گیر افتادن با کوکی های گیتار که کوک نمی مانند.

 

اشتباه شماره ۵: انتخاب نام تجاری مشهور زیرا فکر می کنید کالای برتر دریافت می کنید

گیتارهای معروف محبوب ترین برندها در سطح بالاتری از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند اما از نظر تجربه گیتارهای سطح ابتدایی آنها خیلی زیاد نیست.

در بازار سطح پایین ، شرکت های سازنده گیتار با نام تجاری معمولاً مجبور می شوند گیتارهای خود را با مواد ارزان تر بسازند. این یک دلیل ساده دارد. اکثر شرکت های بزرگ با نام تجاری صاحب نام تجاری (بعضی اوقات یک شرکت آمریکایی) هستند. این شرکت از کارخانه ای در چین خرید می کند و در استرالیا آنها یک توزیع کننده خواهند داشت که به یک خرده فروش (فروشگاه موسیقی محلی شما) می فروشد. درک اینکه چرا می توان آنها را مجبور به استفاده از مواد ارزان تر کرد بسیار آسان است. فشار زیادی برای ایجاد یک گیتار با قیمت کافی پایین وجود دارد که همه بتوانند سود خود را از زنجیره ببرند.

در Artist Guitars ما گیتارهای طراحی شده استرالیایی خود را در کارخانه معتبر خود در چین تولید می کنیم و مستقیم به شما می فروشیم.

 

اشتباه شماره ۶: خرید گیتار بدون هیچگونه پشتیبانی

وقتی اکثر مردم اولین گیتار خود را خریداری می کنند ، می توانند در مورد کاری که انجام می دهند کمی گیج شوند. یک گیتار می تواند یک خرید گیج کننده باشد و اکثر گیتارها حتی با راهنمای توضیح نحوه استفاده از آنها همراه نیستند. این مسئله به یک مشکل تبدیل می شود زیرا بیشتر مردم پس از آن مجبورند اطلاعات را جستجو کنند (که
یافتن آن دشوار است).
متأسفانه در این زمان حساس است که بسیاری از مردم دلسرد می شوند و حتی ممکن است به طور کلی از بازی منصرف شوند. ۶ ماه اول یادگیری گیتار بسیار مهم است ، آمار نشان می دهد که اگر کسی در ۶ ماهگی هنوز می تواند بازی کند ، احتمالاً ادامه زندگی خود را برای زندگی گیتار ادامه می دهد ، بنابراین در واقع ۶ ماه اول مهمترین زمان است.

 

اشتباه شماره ۷: پرداخت هزینه ویژگی هایی که نیازی به آنها ندارید

در سطح مبتدیان ، شما به یک ساز با کیفیت خوب نیاز دارید ، اما داشتن ساز گران تر به طور کلی نواختن شما را آسان نمی کند. سازهای سطح بالاتر برای پخش کننده های سطح بالا که بیشترین صدا را می خواهند ، طراحی شده اند.

به عنوان یک مبتدی ، اکثر مردم از صدا ، سبک و نوع گیتار که در نهایت دوست دارند بنوازند مطمئن نیستند ، اما بعد از ۶ ماه نواختن یا مطمئنم که شما اطلاعات بیشتری در مورد گیتار و زمان رسیدن آن خواهید داشت زمان انتخاب گیتار بعدی شما انتخاب آسانی خواهد بود. ویژگی اصلی که یک مبتدی به آن احتیاج دارد گیتاری است که کاملاً تنظیم شده و نواختن آن آسان باشد ، اما در واقع نیازی به صرف هزینه زیاد برای به دست آوردن کیفیت بهتر صدا نیست. صدای گیتارهای سطح بالاتر فقط زمانی بهتر خواهد بود که نوازندگی شما به حدی برسد که بتوانید کاملاً خوب بنوازید.
بیشتر مبتدیان متوجه می شوند که در طی فرایند یادگیری (بعد از یک سال یا بیشتر) صدای خود را خواهید فهمید. به طور طبیعی موسیقی شما را به همراه گیتار و قطعات عالی گیتار جذب می کند. بنابراین آنچه معمولاً اتفاق می افتد این است که سلیقه موسیقی شما تغییر می کند و با این تغییر نوع سازگار با بهترین صدای شما نیز تغییر می کند. بنابراین هنگامی که آماده انجام مرحله بعدی هستید ، ایده بهتری از آنچه واقعاً می خواهید خواهید داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *