آزمون نهایی اینکه چقدر می توانید چیزی را روی گیتار بنوازید چیست؟

پاسخ: توانایی شما در نواختن در بهترین حالت ممکن وقتی که بسیار مهم است – من این را “نواختن گیتار زندگی واقعی” می نامم.

نواختن گیتار در زندگی واقعی به این معنی است:

نواختن گیتار در مقابل دیگران بدون اشتباه شرم آور.

نواختن گیتار در بهترین یا نزدیکترین زمان خود ، دقیق و مداوم … حتی در بدترین روزهای شما
تمرین برای نواختن گیتار در زندگی واقعی مفید است حتی اگر نمی خواهید به طور حرفه ای گیتار بزنید. تسلط بر اجرای واقعی گیتار باعث می شود در هر محیطی صدای خوبی داشته باشید … و این را می خواهید ، درست است؟ 🙂
در اینجا نحوه تمرین برای نواختن گیتار در زندگی واقعی آورده شده است:

خود را آموزش دهید تا در بالاترین سطح خود گیتار بزنید. این به معنای بهبود مستمر هر زمینه از مهارت های گیتار و موسیقی شما است.

برای شبیه سازی شرایط واقعی نواختن گیتار از مدارهای تمرین گیتار استفاده کنید. می توانید این مدارها را متناسب با نیازها ، اهداف و سطح تجربه خود تنظیم کنید.

آموزش مدار تمرین گیتار هم بسیار موثر است و هم بسیار سرگرم کننده. این مقاله توضیح می دهد که چگونه مدارهای تمرین گیتار به نواختن گیتار شما کمک می کنند.
این مدار آموزش نواختن گیتار شما را برای نواختن گیتار در زندگی واقعی آماده می کند. مراحل زیر را با استفاده از مترونوم (یا مسیر پشتیبانی از درام) انجام دهید. همه چیز را با سرعت مورد نظر خود نواختن کنید ، مگر اینکه خلاف آن مشخص شده باشد.

مرحله ۱: مورد خاصی را که می خواهید به آن تسلط داشته باشید انتخاب کنید و آن را در حالی که برای ۶ تکرار ایستاده اید بنوازید.

مرحله ۲: هنگام تمرین حضور و حرکت صحنه ، مورد خاصی را که در مرحله ۱ انتخاب کرده اید بنوازید. به عنوان مثال ، گیتار را در هوا بالا نگه دارید و حرکات دست و بازوی خنک را برای مخاطب انجام دهید. این کار را بدون نگاه کردن به دستان خود انجام دهید. این کار را ۹ بار تکرار کنید ، اما به غیر از مورد خاصی که در مرحله ۱ انتخاب کرده اید ، چیز دیگری ننوازید.

به محض انجام این کار ، بلافاصله به موارد زیر بروید:

مرحله ۳: هنگام قدم زدن در اتاق ، وسایل خود را بنوازید. ۸ مرتبه پشت سر هم تکرار کنید.

به محض انجام این کار ، بلافاصله به موارد زیر بروید:

مرحله ۴: مورد را برای ۷ تکرار با چشمان بسته بنوازید. تمام تلاش خود را انجام دهید تا بدون اشتباه بنوازید (اگرچه در این مرحله اشتباهاتی رخ خواهد داد). اگر اشتباه می کنید ، تمام تلاش خود را انجام دهید تا در حالی که چشمانتان را بسته نگه داشته اید ، از طریق آنها بنوازید.

به محض انجام این کار ، بلافاصله به موارد زیر بروید:

مرحله ۵: اشتباه نواختن گیتار را در نواختن مورد وارد کنید. بله ، درست خواندید: یک اشتباه خاص در نواختن گیتار را انتخاب کنید و عمداً آن را در نواختن خود وارد کنید. با اشتباه خاصی که انتخاب کرده اید ، مورد را ۴ بار تکرار کنید. (اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انجام این کار در زیر)

به محض انجام این کار ، بلافاصله به موارد زیر بروید:

مرحله ۶: آیتم ۵-۱۵ ضربه در دقیقه را سریعتر از حداکثر سرعت نواختن مداوم خود بنوازید. این کار را ۴ بار تکرار کنید.

(نمی دانید حداکثر سرعت اجرای مداوم چیست؟ برای اطلاع از این گزارش سرعت گیتار را بخوانید.)

این مدار را به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه بدون توقف تکرار کنید.

چگونه این مدار تمرین گیتار شما را برای نواختن گیتار در زندگی واقعی آماده می کند:

تمرین گیتار در حالت ایستاده:

در بیشتر موقعیت های موسیقی واقعی ، هنگام نواختن گیتار ایستاده خواهید بود. نواختن گیتار در حالت ایستاده دشوارتر از نواختن گیتار در حالت نشسته است. پایداری گیتار در برابر بدن شما کمتر است. این کار نواختن را دشوارتر می کند.

تمرین گیتار در حالت ایستاده ، شما را از نواختن در این موقعیت مطمئن می کند.

تمرین گیتار هنگام حرکت در اطراف:

اجرای زنده خوب نیاز به حرکت دارد. صرفاً یادداشت های صحیح کافی نیست. حرکت دادن بدن هنگام نواختن به بیان بهتر بیان شما کمک می کند.

چالش اضافی: هنگام نواختن آیتم تمرینی گیتار خود را به حالت اسکات بنشینید ، سپس به آرامی پشت سر بگذارید. این باعث می شود که شما به نواختن در موقعیت های غیرمعمول عادت کنید و به نواختن طبیعی شما کمک می کند حتی راحتتر احساس کنید.

تمرین گیتار هنگام پیاده روی:

قدم زدن در طول صحنه هنگام اجرا ، هماهنگی و تسلط شما را به چالش می کشد. تسلط بر این عنصر به شما کمک می کند حضور صحنه بهتری داشته باشید.

نکته: دو نقطه از اتاق را انتخاب کنید و به آرامی بین آنها آهسته دوید. این باعث می شود نواختن خیلی سخت تر شود. همچنین باعث می شود پیاده روی هنگام نواختن در مقایسه بسیار راحت تر شود.

تمرین گیتار با چشمان بسته:

اکثر گیتاریست ها هنگام نواختن گیتار بیش از حد به تماشای دست های خود وابسته هستند. هنگام نواختن روی صحنه همیشه نمی توانید دستان خود را ببینید. گاهی اوقات صحنه ممکن است تاریک باشد ، گاهی اوقات ممکن است یک نور کور کننده در صورت شما باشد. تمرین گیتار با چشمان بسته باعث می شود که کمتر به بینایی وابسته شوید. این به شما کمک می کند حتی وقتی نمی توانید خود را به وضوح ببینید خوب بنوازید.

توجه: انتظار نداشته باشید کاملاً با چشمان بسته بنوازید. خیلی بیشتر از حد معمول اشتباه خواهید کرد (به خصوص در ابتدا). اگر دست اخمو مجبور به تغییر موقعیت بزرگ است ، انتظار داشته باشید که حتی بیشتر اشتباه کنید. این طبیعی است. استرس نداشته باشید. هدف این است که توانایی نواختن خود را بدون نگاه کردن به دستان خود بهبود ببخشید. هرچه بیشتر با چشمان بسته تمرین کنید ، نواختن شما سازگارتر می شود.

تمرین گیتار با سرعت بالاتر:

نواختن با سرعت بالاتر باعث می شود سرعت اصلی خیلی راحت تر احساس شود و به شما کمک کند بدون اشتباه اشتباه و مطمئن نواختن.

تمرین گیتار با درج اشتباهات:

وقتی زنده گیتار بزنید اشتباهات روی خواهد داد. آموزش دادن خود برای نواختن از طریق اشتباهات به شما کمک می کند هنگام اجرای کار از هم پاشید و احساس خجالت نکنید.

سوال: “تام هس ، چه اشتباهاتی را می توانم در نواختن گیتار وارد کنم؟”

پاسخ: شما باید هر اشتباهی که به احتمال زیاد اتفاق می افتد را در موردی که تمرین می کنید درج کنید. بیشتر اشتباهات رایج عبارتند از: صدای اضافی سیم ، قاطی کردن نت ها با هم ، بیان ضعیف روی نت های خاص ، خارج شدن از هماهنگی دست روی نت های خاص ، خم های رشته ای که از تنظیم آنها خارج شده یا نواختن به موقع.

 

شرایط واقعی بیشتری برای شبیه سازی هنگام تمرین گیتار

ایده شماره ۱: هنگام نواختن گیتار ، درست کنار آمپ بایستید. صدا را بلندتر از حالت عادی بچرخانید. وقتی خیلی نزدیک به آمپر می ایستید همه چیز متفاوت و متفاوت به نظر می رسد. حتی درصورتی که صدای گیتار در چهره شما باشد به نواختن در بهترین حالت عادت کنید.

ایده شماره ۲: تا می توانید از آمپ دورتر بایستید. بیرون از اتاق خود بروید و در را ببندید (در صورت امکان) تا صدای آمپ دور شود. همه چیز به نظر می رسد و احساس می شود وقتی فاصله شما از آمپر بسیار دورتر از آن است که عادت داشته باشید. حتی وقتی صدای گیتار شما از شما دور است به نواختن در بهترین حالت عادت کنید.

ایده شماره ۳: با یک آهنگ پشت صحنه که WAY خیلی بلند است (بسیار بلندتر از گیتار شما) پخش کنید. این شما را مجبور می کند که حتی وقتی قطعات گیتار خود را توسط سازهای دیگر غرق کنید ، خوب بنوازید. (این اتفاق اغلب در هنگام پخش زنده می افتد).

ایده شماره ۴: با استفاده از تنظیمات آمپ صدای ناشناخته یا جلوه عجیبی که به آن عادت ندارید بنوازید. این شما را از منطقه راحتی خارج می کند و شما را مجبور می کند با وجود لحن ضعیف ، بهتر بنوازید.

ایده شماره ۵: در اتاقی بنوازید که خیلی گرم است (آنقدر گرم که عرق می کنید). در صورت امکان ، لامپ های بزرگ (یا چراغ های بارق) تهیه کنید و هنگام نواختن آنها را به سمت صورت خود قرار دهید. این یک محیط مرحله واقع بینانه را تا حد ممکن شبیه سازی می کند.

ایده شماره ۶: وقتی خستگی ذهنی دارید (خیلی زود صبح یا خیلی اواخر شب) گیتار تمرین کنید. این توانایی تمرکز شما را به چالش می کشد و نواختن شما را سخت تر می کند.

تمرین در این شرایط باعث می شود تا اطمینان بیشتری نسبت به مهارت های خود کسب کنید. این اعتماد به نفس منجر به نواختن گیتار زنده بسیار بهتر و لذتبخش می شود.

هشدار: از این مدار تمرینی گیتار به عنوان جایگزینی برای سایر استراتژی های تمرین استفاده نکنید. آن را در برنامه تمرین گیتار فعلی خود ۳ بار در هفته برای ماه آینده قرار دهید. به این روند عادت کنید و فواید فوری آن را تجربه کنید. برای تسلط بر گیتار زدن در موقعیت های واقعی ، از این مدار به صورت مورد نیاز استفاده کنید.

آیا می خواهید ۵ روش دیگر برای بهتر شدن صدای پخش خود در ۱۰ دقیقه آینده بیاموزید؟ این eGuide نواختن گیتار رایگان را بارگیری کنید و ترفندهای جالب نواختن گیتار را کشف کنید که امروز می توانید به راحتی یاد بگیرید تا بیشتر لذت ببرید و با نواختن گیتار دوستان خود را تحت تأثیر قرار دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *